Розглянемо як перевіряти позиції Вашого сайту у пошукових системах! Коли знаєш реальні позиції проекту і бачиш прогрес чи навпаки падіння, розумієш які кроки в просуванні вдалі, а які шкодять сайту.
Загалом набираємось терпіння і беремо на озброєння інструменти, які допомагають зробити Ваш блог популярним.
Під час просування власного сайту слід стежити за багатьма процесами, теоретично – це можна робити і «руками», спосіб найбільш ефективний, але вкрай незручний і ресурсомісткий. Він годиться для тих, хто тільки почав освоюватися на даному шляху, навіть цікаво все переглядати і робити руками, коли ж проектів стає багато – стежити за всіма важливими параметрами та напрямками стає фізично неможливо самостійно, доводиться вдаватися до допомоги сервісів та спеціальних додатків, що автоматизують багато процеси.
Наприклад, якщо ви розміщуєте безліч покупних статей і посилань підвищення позицій тієї чи іншої сторінки, доводиться періодично робити «ревізію», щоб позбутися непрацюючих посилань, які потрапили до індексу.
Перевірити посилання, що не працюють, можна плагіном Broken Link Checker як з ним працювати я писав ось в
цій статті
Коли сайт один – перевірити 30-40 посилань на 2 тижні нескладно, але якщо ви ведете хоча б 3-4 великі проекти, перевіряти на постійній основі «ручками» сотні посилань дуже затратно за часом.
Сьогодні ми хотіли б розповісти, яким чином можна перевірити позиції сайту в пошукових системах. На даний момент головна увага при просуванні приділяється двом пошуковим гігантам, а саме Google і Yandex, вони ділять між собою близько 95-97% ринку пошукових систем.
Решта, на кшталт рамблера і mail.ru зовсім використовують лише свій інтерфейс, «орендуючи» алгоритми у гугла та яндексу, тобто видача, грубо кажучи, особливо не відрізняється. Тому візьмемо за основу найголовніших гравців, згаданих раніше.
Розглянемо все на прикладах:
Найпростішим способом перевірити позиції сайту є пошуковий запит в системі, що вас цікавить.
Для прикладу нашого “аналізу” візьмемо перший сайт. Як бачите – для мене він знаходиться на першому місці, хоча пошук здійснюється через google.ru із зазначенням регіону – Росія, пошуковик сам визначив, що проживаю я на території України і «підсунув», на його думку, більш відповідний сайт на перше місце, орієнтуючись на доменне ім’я. Це потрібно брати до уваги обов’язково, адже регіональна прив’язка за останні роки стала означати значно більше.
Плюс до всього – пошуковий робот враховує, якщо ви заходите постійно на сайт таким чином і індивідуально під вас може підвищити сайт у видачі (щоб «зручніше» заходити), а це означає, що об’єктивної картини ви можете не отримати. Наприклад, деякі оптимізатори помилково думали, що в пошуку по Росії їх сайт знаходиться на 3-5 місці, а коли вводили той же запит з іншого комп’ютера, виявляли, що насправді сайт знаходиться, у кращому випадку, місці на 8-му місці. -9.
Для об’єктивного аналізу позицій сайту слід використовувати спеціалізовані сервіси, є як безкоштовні, з обмеженою функціональністю і малим набором опцій, так і платні «монстри», що дозволяють вести сайт з перших днів, аналізуючи купу параметрів, за якими зазвичай стежать оптимізатори, ми розглянемо кілька варіантів безкоштовних і платних сервісів, а ви вже самі вирішуйте – що вам підходить більше і чому.
Безкоштовні сервіси для перевірки позицій сайту
Всі ми любимо халяву, тому почнемо з безкоштовних сервісів для перевірки позицій сайту.
Почну з новачка, який впевнено захоплює позиції своєю простотою у використанні та досить лояльними безкоштовними тарифами
Є можливість працювати, пройшовши просту реєстрацію на сервісі.
Ви отримуєте особистий кабінет та тарифний план СТАРТ. Цей тариф дозволяє зробити 500 перевірок на місяць, якщо перевищуєте ліміт, то кожна наступна перевірка всього 4 копійки.
Реєстрація дозволяє відслідковувати позиції Ваших проектів. дані зберігаються у особистому кабінеті.
Крім цього сервіс пропонує ще такі інструменти:
- Перевіряємо ранжування потрібних вам ключів;
- Індексація матеріалів сайту;
- Перевірка частотності вибраних ключів-запитів;
- Можливість аналізу сторінок конкурентів;
- Побачити реальну відвідуваність потрібного Вам сайту
- Перевірити сайти, що посилаються на Вас або Вашого кокурента
Є ще багато корисних фішок, але я перерахував лише ті, що реально можуть стати в нагоді нам блогерам.
Якщо ліньки реєструватися то у вас є можливість скористатися безкоштовним інструментом Серпханта для перевірки позицій свого сайту
https://serphunt.ru/positions/
Цей сервіс дозволяє безкоштовно перевірити до 50 запитів разом, вам потрібно вказати лише основні параметри, а саме – регіон, по якому проводиться перевірка позицій, ключові запити, пошукові системи (їх тут всього 2 – це гугл і яндекс), а також сам сайт . Безкоштовно глибина перевірки – лише 2 перші сторінки, що може бути марно у багатьох випадках.
Підійде для тих, у кого основна кількість запитів бовтається в межах перших 20 позицій і руками ліньки перевіряти, головна на 5 або 12 місці, зберігаючи своє СЯ в окремому текстовому файлі ви без проблем за кілька хвилин дізнаєтесь. Також тут є купа інших, не менш корисних інструментів для оптимізаторів,
Ви можете безкоштовно перевірити контент своїх сторінок і сторінок конкурентів.
Перевірка індексації сторінок, аналіз та порівняння зі сторінками конкурентів.
Я так бачу, що для нормального вивчення сервісу потрібно зробити повний огляд з відео, так що чекайте найближчим часом.
MainSpy
mainspy.ru/pozicii_sajta
Цей сервіс хоч і застарів все одно справно робить свою справу.
Крім знімання позицій на сайті безліч корисних інструментів для вебмайстрів. Різні генератори та аналізатори проектів, раджу пройти та підібрати потрібні для вас.
.
Site-Auditor
www.site-auditor.ru
Це швидше не сервіс, а зручна і головне безкоштовна програма.
Є й платна версія, але нам блогерам цілком достатньо та безкоштовного варіанту.
Кількість запитів нічим не обмежена, перевіряй скільки злізе, тільки капчу від Яндекса встигай заповнювати.
Зараз доступна вже третя версія програми, правда в тестовому режимі, але вона цілком працездатна і придбала багато нових корисних інструментів.
Мені як жителю України вона не підходить. ip Яндекса у нас закриті, я користуюся сервісами це простіше і швидше.
Платні послуги для перевірки позицій сайту
Платити у нас ніхто не любить, але тим не менш, потрібно визнати, що платні сервіси працюють краще та стабільніше.
Топвізор
[urlspan]topvisor.ru[/urlspan]
Сервіс дає безкоштовний тестовий період, взагалі є платним і позиціонує себе як професійний інструмент для оптимізаторів. Можливості Топвізора справді величезні, тут ви можете вести всі свої проекти з самого початку, можна визначати кількість вхідних посилань із прив’язкою до сервісу «вебмайстер» від Яндекса, підбирати ключові запити для просування та визначати їхню конкурентність.
Також можна провести аналіз своїх конкурентів, щоб «підглянути», що ж у них краще/гірше в порівнянні з вашим проектом і внести відповідні коригування, ознайомитися з цінами на сервіси «Топвізор» можна на їхньому сайті, все перераховувати нема рації, тому що прайс великий і залежить від ваших потреб.
Окрім роботи безпосередньо з сайтами, сервіс допоможе вам і при просуванні власного відео YouTube (визначать позиції ролика у пошуку даного відеохостингу), також є відмінним лічильником та інструментом для аналізу трафіку (хто, звідки і як прийшов, куди пішов). Загалом кажучи, універсальний помічник для оптимізатора з деяким безкоштовним функціоналом.
SitePosition
siteposition.ru
Звичайний сервіс, який не дуже відрізняється від попередніх. Безкоштовна функціональність при цьому в рази бідніша, а платний режим цілком стерпний. Є вибір регіону та пошукової системи – тут їх значно більше, ніж у будь-якому іншому подібному сервісі, але особливого сенсу це не має. Адже всі користуються яндексом і гуглом, рідкісний гість «забігає» на сайт із мал.ру або рамблера.
Ознайомитися з цінами та послугами сервісу SitePosition ви можете на їхньому сайті, коротко – все залежить від ваших обсягів, тому що вартість варіюється в залежності від кількості ключовиків, які ви перевіряєте.
Як бачите, нічого складного і незвичайного в перевірці позицій сайту немає, найоптимальнішим і найчеснішим способом на початковому етапі є перевірка через лівий комп’ютер прямим запитом у пошукову систему, можна використовувати, звичайно, і анонімний режим у браузері Chrome, щоб гугл не підсовував «улюблені» сайти вище у видачі.
Отличный сервис https://spyserp.com/ru/ есть бесплатный тариф.
Попробуем обязательно!
Топвизором еще не пользовался. Нужно попробовать, тем более, что там есть пробный период.
Я как вспомню когда только написал и опубликовал 2-3 статьи только и смотрел где ж мой сайт там в выдаче. Сейчас смешно конечно.
Спасибо за информативную статью. Сам я тоже с топвизором работаю, Все таки хочется знать приносят плоды мои старания или нет. А показатель по позициям как раз и показывает на верном я пути или нет.
Топвизор пожалуй самый эффективный и в то же время доступный по бюджету инструмент
Есть знакомые сервисы. Но как-то не проверял позиции сайта. Это мне надо все запросы вводить для проверки, или только определенные ключи, а программа сама добавит множество остальных
Спасибо за полезную и интересную статью!
Спасибо, хороший список сервисов.
Насколько знаю, ещё можно с помощью вебэффектора и рук собирать. Ну и программой кей-коллектор.
Здравствуй Федор! Как ни странно, но о бесплатных сервисах, которые ты упомянул я не слышал! Лично я пользуюсь услугами другого бесплатного сервиса – xseo.in/pos
Ты о нем ничего не написал. Если ты с ним знаком, то какого о нем мнения?
Посмотрел на сервис. в целом функционал не плохой.
Но одно оттолкнуло сразу, черный интерфейс. честно-раздражает. Такой дизайн вечно лепят школьники к игровым сайтам на Юкозе.
Наверняка встречал уже раньше, но наверное потому и пропустил мимо.
Мы заходим на сервис работать и получать информацию, значит все должно быть просто и по деловому.
Но это лишь мое мнение и я не претендую на истину.