Як правильно створити ТЗ для сайту

Якщо ТЗ буде складено грамотно, і замовник і виконавець будуть знати, що їм очікувати від співпраці.

Замовник буде впевнений, що отримає саме такий сайт, який йому потрібен, з тими функціями, які йому необхідні. Він отримає впевненість, що розробник зрозумів його правильно, а якщо виникнуть розбіжності, тобто ТЗ, в якому прописані обов’язки і не виконати їх не можна. Також, після написання ТЗ, буде ясно скільки часу займе дана розробка.

Виконавець застрахує себе від примх замовника. Виходячи з власного досвіду, можу сказати, що таке буває досить часто. Вже узгоджений і зверстаний дизайн, коли у замовника виникає необхідність поміняти «дрібниця», яка змінює всю концепцію сайту. В цьому випадку» врятувати ” може тільки грамотно складене ТЗ. Воно ж гарантує що виконавець правильно зрозумів замовника.

Крім цього, ТЗ істотно економить час. Так, на його створення піде якийсь час, але, коли ТЗ лежить перед очима, робота йде набагато швидше і легше, ніж без нього.

Як написати хороше ТЗ

1. Скачайте бланк (Бриф) ТЗ з нашого сайту

Бриф для магазину або Бриф для сайту

2. Перед заповненням бланка брифа прояітайте рекомендації щодо заповнення.

Як правило, у нас у всіх різні смаки. Те, що подобається одному, може категорично не влаштовувати іншого. При обговоренні зовнішнього вигляду сайту, не варто писати такі визначення, як стильний, сучасний. Це досить розмиті поняття, які абсолютно не відображають суть. Краще визначити основні кольори або привести приклади сайтів, які влаштовують своїм колірним рішенням.

Все, що стосується функціоналу сайту, має бути описано максимально точно. Важлива будь-яка дрібниця-можливе навантаження на сайт, кількість зображень товару в картці, способи оплати в магазині і т. д.

Для цих цілей зручно використовувати прототип. Це допоможе уявити, як буде працювати сайт, де будуть розташовані необхідні блоки. Існують спеціальні програми для прототипування, які дозволяють побачити структуру майбутнього сайту, розташування всіх блоків і т.д. заміною прототипу може служити схема з перерахуванням блоків на сайті.

Обов’язково потрібно обговорити технічні моменти-движок на якому буде працювати сайт, бібліотеку та інші використовувані інструменти. Не зайвим буде вказати вимоги до хостингу. Сайт повинен бути адаптивним і кросбраузерним, тобто відображатися на всіх браузерах і пристроях однаково інформативно. Винятки можуть становити застарілі версії браузерів, але навіть в цьому випадку необхідно визначитися з цільовою аудиторією сайту – можливо це люди похилого віку, які користуються не найсучаснішою технікою.

Так як в ТЗ зустрічається багато специфічної термінології, не всі замовники можуть розібратися в ній, найкраще зробити пояснення для клієнтів зрозумілою мовою. Наприклад: Хостинг-це виділене місце на сервері або окремий фізичний сервер, на якому розташовується ваш сайт. Прототип-це схематично зображені сторінки ресурсу з усім набором елементів. На такій картинці можна побачити місця розташування кнопок, банерів і всього іншого.

Також в ТЗ слід включити розробку мобільної версії, щоб не виникало розбіжностей про те, які блоки слід відключити або поміняти їм зовнішній вигляд в мобільній версії.

Визначтеся з наповненням сайту-хто буде займатися розміщенням контенту, можливо ця послуга не знадобиться зовсім, достатньо наповнити сайт тестовим контентом. Обговорити це краще до початку розробки.

Це основні моменти в складанні техзавдання.

Якщо у Вас все ж виникли труднощі в написанні ТЗ, замовте зворотний дзвінок і ми допоможемо Вам скласти грамотне ТЗ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *